zvonisek

Co to může být? Cukání v klenbě a občasné píchnutí.

Mám se bát o zivot?

Odpovědi
Drap

Na takové věci se neumítá. Více by dokázal poradit ortoped.

zjentek

Máš v těle dostatek chloridu sodného? Pak bych začal masáží (u podobné nožky bych si ji celkem vychutnal a zabralo by) (; D; D;

da ny

Pichlavá „bolest“, může být počátek propadlé nožní klenby. Borcení nožní klenby..Pokud se zlepší, zmizí, po nošení ortopedických pantoflí a kvalitní obuvi (zdravotní). Máte jasno. Cviky na posílení (píďalky, zdvihání kapesníku prsty, kuličky aj.) Boti se srdíčkem . hlavně vyklenutou klenbou.
Možná nosíte nevhodnou obuv (baleríny, žabky. placky sandálky atd.). Změnit obuv. Doma nebo v práci nosit pár hodin ortopedické pantofle/přezuvky.
Může pomoci ortoped, některé odborné pedikérky (zdravotní sestra se specializací, Bc.). Vyšetří, změří chodidla (přístroj), obstará vhodné vložky a podobné podpůrné pomůcky. Podobně ortoped, prostřednictvím zdravotních, individuálně zhotovených pomůcek.
Nepodceňovat.
Platfus si obyčejně člověk vypěstuje sám. Nožní klenbu (podélnou i příčnou), obyčejně cvičí už malé děti, Nesou si informace do dospělosti….