zvonisek

Často mívám pocity obrovské radosti a štěstí a vzápětí strašný smutek, zoufalství a pocit méněcennosti. Co to může být?

Poslední dobou se cítím divně. Často mívám pocity obrovské radosti a štěstí a vzápětí strašný smutek, zoufalství, pocit méněcennosti… někdy se mi to promeni i několikrát za den. Píši básně, hrají ochotnické divadlo a to mi pomáhá, ale nějak je to zvláštní, ty pocity se mi mění stále. Třeba i když něco dělám, nebo jsem ve škole. Někdy mám zase pocit, že je mi všechno jedno. Já prostě nevím. Říká se, že většina lidí s uměleckým talentem mají psychické problémy, ale nevím… takto mě to nějak nebaví.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Mohlo by jít o maniodepresivní poruchu. Tou trpělo hodně známých osobností, na př. Ota Pavel a Miloš Kopecký. Chce to psychologa, nebo spíše psychiatra. Přeji vám, aby jsem neměl pravdu. Jde opravdu o psychický problém, nesnadno léčitelný.

Další odpovědi
Drap

Co to může být zde bez vyšetření nikdo neni schopen určit. Navštiv psychologa.

Roman71

Mám podezření na bipolární maniodepresivní poruchu. Stavy, které popisuješ, zažívá jedna osoba v mé rodině. Pokud chceš vědět bližší informace, určitě navštiv psychologa. Nebudeš první ani poslední člověk s podobnými příznaky.

Kepler

Už se to tady řešilo několikrát, mrkni na https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=maniodepre­sivn%C3%AD%20ps­ych%C3%B3za

pusinka50

Skutečně to může být Bipolární porucha nebo její počátek (také známá jako maniakální deprese nebo pod starým názvem maniodepresivní psychóza). Je to závažné duševní onemocnění, které se projevuje výraznými výkyvy nálad. Povznesenou náladou, zvýšeným sebevědomím, impulsivním jednáním, sníženou potřebou spánku a dalšími symptomy v období mánie a naopak celkovým útlumem, pocity smutku, bezvýznamnosti a dalšími v období deprese. O sebevraždu se statisticky pokusí okolo 50 % nemocných, přičemž až 20 % z nich svůj čin dokoná.

Nechci tě strašit, ale na nic nečekej a objednej se k psychologovi. Vyzpovídá tě, udělá s tebou různé testy a na základě výsledků tě buď uklidní, anebo tě pošle k psychiatrovi, protože jedině ten ti může předepsat léky.

A neboj, svého psychologa či psychiatra má obrovská spousta lidí, akorát o tom nemluví, protože se za své duševní nemoci stydí.
Držím palce!

zjentek

Mně se děje to samý, když dostanu hlad a tak už už letím do lednice, otevřu a vyletí jen meluzína. Anebo když se naopak přežeru. Ono se to přenáší, takže to pak těžce sedíme a s pejskem na sebe jen tak koukáme a nic nás nebaví.
Ale ty budeš jistě mladší, u tebe by to mohlo znamenat jinou nechuť. Třeba děláš, co musíš, ale neděláš příliš z toho, co dělat chceš. Zkus se vyprdnout na okolí a někdy taky udělej, co cítíš. Kolikrát je to jediná cesta k uzdravení! ;)