quentos

Co to mají v současné době výrobci hudebních nosičů za manýry…?

Všimli jste si někdy, že ve srovnání se staršími alby dělají dnes mezi jednotlivými stopami děsně malé pauzy? Proč? Člověk když pak chce nosič pozastavit pomocí tlačítka Pause přesně na konci stopy, aby měl pomalu robotickou schopnost se do toho zlomku vteřiny trefit. Dělají to výrobci naschvál, či je to požadavek interpreta, nějaký „prudce moderní trend“? Co myslíte?

Nejlepší odpověď
BEAES

Zajímavý postřeh, je to tak, dříve byly pauzy delší. Proč to tak dělají však netuším.

Další odpovědi
led

Ak je ticho (pauza) dlhšia ako 3" niektoré stroje sa samy zapauzujú. Skrátenie toho času je asi ochrana, aby sa to nestalo.

anonym

Technicky pauza na cd Není zvukový záznam součástí skladby … cd přehrávač dojede na konec skladby a pak počká předepsaný počet milisekund než začne přehrávat další track/stopu …

To znamená že záleží nejen na tom co předepisuje konkrétní cd ale i na obecném nastavení přehrávače … zkontrolujte zda jste v nastavení cd přehrávače nevynutil příliš krátkou dobu čekání mezi tracky