bolak

Co to má můj červík za černý tečky na těle?

http://uloz.to/xkzxRNdf­/cervik-flv

Je to normální? Není nemocnej?

Pořídil jsem si novej mikroskop, tak teď budu možná pokládat dost hloupý otázky, tak se nelekněte.
Doplňuji:
Tak oči to podle mě nejsou, ty tečky má po celý ploše těla. Je to červ z babky.

Nejlepší odpověď
Dochy

Nezbejvá než klasicky odpovědět: Dnes jsem křišťálovou kouli zapomněl, zda je nemocný Ti řekne jedině veterinář. Pak nám sem prosím sděl výsledek 😉

Další odpovědi
beer

Ten červík je larva bedlobytky (Mycetophila,Ma­crocera) a nemocná není, útvary na pokožce jsou normální.
Těžko říci zda k něčemu slouží – mnoho druhů hmyzu není zcela do hloubky prozkoumáno a právě bedlobytky jsou jedním z nich.
Pokožka housenek bývá často výrazně zbarvena, případně vybavena dlouhými chlupy coby ochrana proti predátorům, ovšem funkci oněch teček larvy, žijící uvnitř houby si netroufám ani odhadnout..

anonym

Ta větší černá tečka na konci (resp. začátku) je ´tlama´, ty dvě po stranách, menší, pak očička…
😉
Jestli je ale červík nemocnej ti neřeknu.
😉

marci1

Že by oči ? 🙂

bolak

Tedy né z mojí ale hřibu žlutomasýho.

zzzzz

😁 mikroskop je dobrá hračka:-))) Taky ho mám:-))) po měsíci jsem dostala oční zánět, prý z toho, jak jsem do něj furt čučela, tak na to bacha:-)))

bolak

nesmíš si ho opírat o bulvu