Petr Aloisek

Co to jsou za fleky na stěně a jak se jich zbavit?

Dobrý den, objevily se mi takové fleky na stěně a jsou mokré, nebo jak to mám říct. Z druhé strany stěny je koupelka. Nevíte jak se jich zbavit? Je to způsobené vlhkostí?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nemýlíš se, je no „nacucaná“ stěna. Jestli je na druhé straně koupelna, tak zkontroluj stěny (hlavně sprchový kout, prostory podlahy pod vanou či jen těsnost (spáry) mezi obklady či vanou atd.). Příčin může být MNOHO, od ve zdi netěsnící fitýnky vodního protubí pořčínaje, přes „teče pračka“ a prasklým odpadovým potrubím konče. Hledej!

Stěnu preventivně postříkej prostředkem proti plísním (Savo apod.) začni ozařovat teplometem (případně alespoň začni místnost vytápět) a často větrej (odváděj vzdušnou vlhkost). Přirozeně dokud příčinu zavlhání nenajdeš a neodstraníš, tak tak se situace nijak nezlepší.

Další odpovědi
zjentek

Tohle je průser mohlo prasknout potrubí, třeba i odpadní 🤷‍♂️