Adam2

Co to jsou vnitřní a vnější znaky objektu (nauka o slohu)?

Právě se připravuji na maturitu a snažím se pochopit co to jsou vnitřní a vnější znaky objektu, abych pochopil rozdíl mezi popisným a charakterizačním slohovým postupem. Internet mi moc neřekl.

Nejlepší odpověď
annas

Vnější znaky objektu – jde o pouhý popis. Budete popisovat osobu – tedy její vzhled, oblečení. Např. Má hnědé oči,, vysokou sportovní postavu,

Vnitřní znaky – charakteristika. Uvedete, které či jaké má vlastnosti, zda např. souvisejí s vnějším popisem. Třeba jeho hnědé oči vyjadřují upřímost. Je postava svědčí o tom, že hraje košíkovou.

Je narozený ve znamení Raka, jeho citlivost, emotivnost tomu dopovídají. Dále napíšete, jak se chová ,atd.
--

Vnější popis – objektem je dům, v němž žijete, – opět popíšete, jak vypadá, Je to váš domov.

Vnitřní popis – jaké v něm máte své oblíbené místo, proč jste si vybral právě to, jak je domov útulný, kdo se stará o jeho vzhled, zda v něm máte pocit bezpečí, co se vám v něm třea nelíbí, proč atd. .

Také se používá název vnější a vnitřní charakteristika. Záleží na vyjadřování, tedy slovní zásobě, neopakovat slova, vyhnout se gramatickým a pravopisným chybám atd.

Nejdříve začnete vnějším popisem = jak něco či někdo vypadá. Pak přejdete k vnitřnímu – jaké má objekt vlastnosti, čím na vás působí atd.

Rozdíl je v tom, zda popisujete člověka nebo něco jiného.

Další odpovědi
led

Zjednodušene:
1 – vonkajšie znaky popisujú viditeľné (technické) znaky, napríklad vizuálny pohľad na objekt
2 – vnútorné znaky pocitové, umelecké vnímanie objektu.