Co to jsou ty cizi kultury ? 🙂 Tyka se to jen exotickych statu ? ( napr. muslimskych ) . ? -iv-

Nejlepší odpověď
annas

Pojem cizí kultura se dá chápat různě. Jednak v užším slova smyslu jde o kulturu jiné země, třeba jen v Evropě. Nebo v širším slvoa smyslu pak můžeme brát evropskou kulturu jako celek, a to s místními odlišnostmi, návaznosti na tradice.

Proto podle mne se cizí kultura v širším slova smyslu týká kultury ostatních neevropských zemí – včetně exotických. Má jiný základ, jiný původ atd.
Za cizí kulturu spíš považuji to, co je neevropské, i když …
Doplňuji:
Stejně tak je nám cizí kultura různých etnik, která žijí ve stejné zemi. U nás napr. rómská kultura, ve Francii pak zvyklosti muslimů…

Další odpovědi
Berušinka

Cizí kultury jsou, podle mě, všechny ostatní. My máme kulturu, ale Němci už mají trošišku jinou, třeba USA úplně jinou. Cizí kultury jsou pro nás všechny, krom té naší.

dědapetr

Cizí kultury to jsou zvyky jiných lidí,způsob života a jejich historie.Týká se to všech národů tohoto světa.

baghira

Myslím, že se to netýká ani tak států, jako etnických skupin.
I v našem státě se nachází etnikum, jehož kultura je nám cizí.

tom004

Na mne moc obsáhlý pojem.Tak raději odkaz.

http://www.ma­turita.cz/refe­raty/referat.as­p?id=7310