arygnoc

Co to jsou tenčené brýlové čočky?

které nabízí nejmenovaná síť optiků s obroučkami za 2 Kč.
A kolik stojí.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Hi-Index – tenčené

Index 1,6
Tyto čočky mají vyšší index lomu oproti běžným čočkám s indexem lomu 1,5. To se projeví zejména na tloušťce čočky, ta je tenčí a lépe vypadající. V ceně čočky je antireflexní úprava. Tento mteriál doporučujeme pro nositele s refrakční vadou do +/- 3,00 D, ale je možné čočky dodat v celém rozsahu +/- 6,00 D a s cylindrem do +/- 2,00 D (to znamená, že sférická dioptrie + 6,00 a cylindr + 2,00 D je v součtu + 8,00 D a čočku je možné zhotovit).

Index 1,67
Materiál s vysokým indexem lomu umožňuje mnohem tenčí a estetičtější provedení než běžné čočky. V ceně je zahrnuta antireflexní vrstva. Čočky s tímto indexem lomu doporučujeme zákazníkům s vadou od +/- 3,00 D. Je možné je zhotovit v celém rozsahu +/- 6,00 D a s cylindrem do +/- 2,00 D (to znamená, že sférická dioptrie + 6,00 a cylindr + 2,00 D je v součtu + 8,00 D a čočku je možné zhotovit).

Doplňuji:
záleží zda chcete plastové či skleněné

http://vykupto­.cz/praha/294-az-62-sleva-na-nova-brylova-skla-cocky

Zdroj: http://ocni-optika-online.cz/index­.php/pomocnik-pri-vyberu-bryli/12.html