klicnarka

Co to jsou příslovce?

Co to jsou příslovce??

Nejlepší odpověď
panenka

zde vám posílám odkaz tak se mrknite

Zdroj: www.cesky-jazyk-cz/slovnicek-pojmu/prislovce/

Další odpovědi
kenyrts

Příslovce (adverbia) vyjadřují různé bližší okolnosti (místo, čas, způsob, míru, příčinu aj.) dějů, někdy i předmětů, anebo stupeň vlastnosti nebo míru věcí. Ve větě jsou příslovečným určením, řidčeji neshodným přívlastkem. Svůj tvar ve větě nemění, ale věcný význam některých příslovcí se může stupňovat, a to tvořením druhého a třetího stupně.

Příslovce patří společně s předložkami, spojkami, částicemi a citoslovci do neohebných slovních druhů. V češtině je mezi slovními druhy řadíme na šesté místo.

HerbiG

je to slovni druh.znaci se cislem 6.
př.typicky,blbě,dra­ze apod.