Co to jsou emisní povolenky?

co to je a k čemu slouží?

Nejlepší odpověď
quentos

Emisní povolenka opravňuje vypustit do ovzduší jednu tunu CO2. Kdo vypustí více tun, než má povolenek, musí je dokoupit, aby neplatil pokutu. Kdo má přebytek, vrhne své povolenky na trh. Cílem je spíše povolenky prodávat než nakupovat. To vede k úsporným energetickým opatřením a k zavádění šetrnějších technologií.

Zdroj: www.lidovky.cz/slov­nik-emisni-povolenka-0y2-/ln_noviny.as­p?c=A081105_000052_ln_no­viny_sko&klic=­228432&mes=081105_0

Další odpovědi
anonym

Také se s nimi čile kšeftuje,pak celá ta „idea“ ztrácí smysl.USA,Japon­sko atd.