komancis

Co to jsou dramce?

Nejlepší odpověď
barnajka

U mě byly dramce vždycky ‚prachobyčejný‘ bicí, čili bubny :) Setkala jsem se s tímhle označením Xkrát, většinou u pubertální mládeže a lidí z branže. Tipuju, že to bude převzato z angličtiny (drums=bubny, bicí) :)

Další odpovědi
anonym

Vůbec netuším a budu sledovat odpovědi,a vzhledem k tomu,že je to v kategorii hudba,tak to jsem úplně mimo…:D

hanulka11

snad to bude tento druh hudby
rum’n’Bass /dɹʌm ənd beɪs/ (zkráceně dnb či d’n’b) je hudební styl elektronické hudby vzniklý v 90. letech 20. století. Pro tento styl jsou charakteristické převážně instrumentální skladby, založené na výrazné basové lince spolu s bicími – od toho se odvíjí i původ jména stylu – anglicky Drum’n’Bass = buben a basy (basová linka). Tyto linky bývají někdy doplněny o další vokální či instrumentální samply. Drum’n’Bass je oblíben mezi DJi, pořádají se taneční party zaměřené pouze na tento styl hudby (např. DrumHouse).

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Drum_an­d_Bass

tom004

Jediné co si pamatuji je,že se tak říkalo cigaretám.Např.: „dej mi dramko“,máš dramko",ap.,ale „dramce“ v souvislosti s hudbou neznám.