zjentek

Co to je, co je to, co je… která ze těchto tří možností garantuje správně položenou otázku?

Nejlepší odpověď
annas

Zájmeno to je často tzv. nadbytečné. bez významu ukazovacího, jindy slouží ke zdůraznění, ale spíš je hovorové.

Co to jsou peníze? Nestačí jen – Co jsou peníze? V tomto případě je zájmeno to nadbytečné.

Co jsou to peníze Opět stačí Co jsou peníze? Nadbytečné – bez významu ukazovacího.

Kam jsi schoval to kolo? Zde zájmeno to odkazuje na koleo, o němž se mluvilo.

Podej mi to červené pero. Odkaz právě na červené, nikoliv modré pero.

Zájmena se používají v různém významu.

Zkuste si projít vysvětlení
https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-soucasne-cestiny/to

Další odpovědi
Dochy

žádná.