Tomas006

Co to jsou blány v teorii strun?

Odpovědi
aliendrone

Řekněme že to jsou objekty, ke kterým se vážou „volné konce“ otevřených superstrun. Mají vícero rozměrů – na rozdíl od jednorozměrné struny. Pro lepší pochopení doporučuji prostudovat M-teorii – pokud tvá matematika na to stačí. Ta moje totiž ne. :D :D :D

dudu

Asi máš na mysli teorii strun a membrán. Údajně jde o jakési energetická uskupení, která o sebe občas křísnou a takto dají skrze velký třesk vzniknout dalším – novým vesmírům. Více o těchto vědeckých úvahách nevím a defacto jim ani nerozumím.