Co to jsou ančovičky?

Nejlepší odpověď
rynek878

Sardel obecná (Engraulis encrasicolus) je mořská rybka velikosti 10–15 cm. Žije v Atlantiku, ve Středozemním a Černém moři. Živí se živočišným planktonem.

V kuchyni je známá jako delikatesa pod názvem ančovičky. Používají se v rostlinném oleji ve formě filetů či oček s kapary. V obchodě nejčastěji koupíte pod názvem Sardelová očka

Další odpovědi
annas

Tato otázku už tady byla. Podívejte se na:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-jsou-ancovicky

Lucimia

Rybičky.

panenka

ančovička neboli sardel obecná – engraulius encrasicolus. Loví se v Atlantském oceánu, ve Středozemním a Severním moři. Nakládá se do soli či oleje s kořením nebo zeleninou atd.