autacek

Co to je za hloupý zvyk/novinku, zamykat vlastní otázku?

Mnohdy vybraná odpověď, ani ta co zazněla, není ani nejlepší, ani spravná, ale v odpovědích již nelze reagovat. To je záměr?

Nejlepší odpověď
Dochy

Je to účel dle pravidel serveru. Pokud je nějaká otázka bezchybně a dokonale zodpovězena, pak má tazatel možnost takovou odpověď označit a svůj dotaz uzamknout.

Bohužel spousta tazatelů:

  1. to ani nedokáže posoudit a nominuje i nesprávnou odpověď
  2. si nepřečetla pravidla, a tak nominaci použijí jen jako poděkování autorovi odpovědi, čímž otázku neúmyslně zamknou.

Další odpovědi
mosoj

To má zamykat cizí otázku?

Klaproth

To přece není žádná NOVINKA. Tohle se tu děje už velmi dlouho.

ivzez

To není novinka, možnost nominovat nejlepší odpověď
na vlastní otázku tu mají i nováčci.

Vím, že se mi toho sešlo víc (a „sypu si popel na hlavu“, měla
jsem to řešit průběžně, nikoliv takhle najednou), ale poděkovat
za odpovědi a nominovat tu, která mi nejvíce pomohla
(bez ohledu na to, jestli ji ostatní uživatelé považují za správnou),
nebo která mne někam nasměrovala apod., považuji za slušnost.

Kromě toho i uzamčená „připomenutá“ otázka umožňuje další
reakci v diskuzi nebo ve vnitřní poště.

led

Je to v prvom rade na rozhodnutí toho, kto otázku položil.
1 – Ak chce otázku uzavrieť, má plné právo ju uzavrieť „nomináciou“ jedného z odpovedajúcich.

2 – A čo keď zistil daný užívateľ zistil, že otázka „nie je to pravé orechové“ a nechcel, aby do nej niekto odpovedal? Jednoducho ju zavrie a prípadne sám seba nahlási adminovi a „božie mlyny melé pomaly“ tak sa tam aspoň nemnožia „ptákoviny“
3 – mosoj to tu definoval s absolutnou presnosťou „To má zamykat cizí otázku?“