Lucyfer

Co to je za fleky? Proč to ta pračka dělá? + fotka

Máme pračku teprve pár měsíců, funguje v pohodě… ale od doby, co jsem v ní začala prát roušky, jsem zaznamenala tyhle fleky. Vždy jsem jich prala několik naráz… nebylo to však na všech, a co je zajímavé, vždy se to chytí jen z jedné strany (popřípadě na té druhé jsou jen zanedbatelné tmavší mapky).
Myslela jsem si, že se to třeba zachytává nějak do záhybů, kde by to teoreticky mohlo nabalovat špínu. Ale pračku jsem uvnitř umyla, projela jsem to i tím čistícím programen s Calgonem… Prala jsem je taky v sáčku na jemné prádlo. A výsledek stejný. Napadá vás něco?
Dnes jsem vytáhla i tričko takhle flekatý. Ostatní kusy oblečení jsou v cajku (prala jsem čistě bílé, směs, co se nakupila – to tričko, tílko, ručník, nějaké ponožky… na 60 stupňů).
Používám prací gel… ekologický (Tierra Verde), dnes jsem tam dala od stejné značky pro změnu prášek na bílé prádlo a pleny + občas přidávám perkarbonát sodný (na vybělení). Nebo mám Ecover na bázi kyslíku – ten bělí i při nižší teplotě.

Odpovědi
aliendrone

Nejsem expert na praní, ale nějké ty zkušenosti mám. Soudě dle barvy fleků mám podezření na tu roušku s proužky. Obzvláště při použití bělicích prostředků mají určité barvy tendenci se uvolnit a obarvit ostatní hadry. :)

Dochy

Nemáš tam jako výztuhu nějaké obyč. drátky? Nemohly by reznout a dělat ten čurbes? Moc si nedokážu představit, že by „pracovali“ až tak rychle, ale připadá mi to nejpravděpodob­nější.

Lucyfer

Ptala jsem se ještě jinde a prý by to mohl být olej… od špatného těsnění…

Lucyfer

Program bavlna… rychlé praní (protože to dalo tak půlku objemu)......
Přítel pracuje v chemičce, ještě nás napadlo, jestli třeba neměl to oblečení nějak potřísněné a při praní to s něčím reagovalo…
Ale mám pocit, že se mi to stává, ikdyž peru jen vlastní oblečení… ať už jenom roušky nebo ještě s něčím… a vždycky to schytaly jen ty roušky (ta se čtyřlístky na obrázku byla třeba dlouho držák, než to „vzdala“ taky.
Možná ještě pročistit nějak trubky vzádu? Ten filtr nebo co…
Žádné kovové věci jsem nenašla, že by třeba pouštěly dovnitř rez…

Butan

Špatné gufero na bubnu pračky? Pění hodně vámi používané prášky?
Lubor

Lucyfer

Prosím, napadá vás, čím by se to mohlo uvolnit? Prostředky co používám bych řekla pění spíše méně… oproti těm běžně dostupným, drogérkovým. Nikdy jsem ani nedávala víc, než po rýhu 100 ml v přihrádce. Aviváž nepoužívám…

Dochy

gufero je právě to těsnění na ložisku. A obávám se, že cokoli s ložiskem je u těch nových plastových praček konečná. Nikdo to nemění, resp. za cenu blížící se ceně nové pračky. Zkus zavolat opraváři, ale pokud je to opravdu ložiskem… Za zavolání nic nedáš.