Stingo

Co to je za člověka?

Když jeho podpis má rozměry 7×2 cm? Připadá mi, že to musí být velice arogantní člověk, když jeho podpis zabere skoro čtvrt stránky papíru… Už jste se s tím někdy setkali?
Doplňuji:
no to by sedělo, ředitel megaloman a ještě bych dodala křupan.

Nejlepší odpověď
annas

Setkala jsem se s velkým písmem, ale člověk byl duševně postižený.

Nejen z vlastní zkušenosti, ale i podle grafologů mám ověřené, že pisatel velkého písma je člověk společenský, ambiciózní a také toužící po popularitě.

Z písma lze vyčíst i příznaky nervové choroby,. Jinak „píšeme“ mozkem, naše podvědomí je ovlivněné naším vědomím.

Četla jsem, že v některých zemích se před vstupem do zaměstnání dělá grafologický rozbor písma. Pod něj se dá zjistit pečlivost, úprava, logické myšlení atd.

Stručný přehled charakteristiky člověka v odkazu.
http://karinka28­.blog.cz/1210/cha­rakteristika-cloveka-podle-pisma-zakladni-grafologie

Další odpovědi
anonym

Nejednou, na to se zeptej grafologa. Možná trpí megalománií. Většinou jsem to zaregistroval u vedoucích pracovníků, nemyslím mistra, ved. úseku apod., ale ředitelé, starostové, tajemníci a jim podobné funkce.

Emefej

Nemusí být megaloman nebo psychicky nemocný. Třeba jenom hůř vidí a je zvyklý na velké písmo.

huxa

Proč křupan? Neuvádíš, kde by se měl podepisovat a celkově, dělat grafologický rozpor jen pomoci velikosti podpisu je k smíchu, záleží, jestli píše skoseně, přes nějaký text, apod.

zjentek

je to kokot ..a kdo píše příliš malinká písmenka, je jen takový kokotek :o

ivzez

Setkávám se spíše s názorem,
že je naše vědomí ovlivňováno podvědomím,
aniž bychom si to uvědomavali …

annas

Přece prostřednictvím našeho vědomí se ukládá do podvědomí. to, co se událo v minulosti.apod.

Vědomí – uvědomujeme si nejen sami sebe, své okolí, prostor a čas.

Podvědomí – obsahuje to, co se uložilo z našeho vědomí, tedy z minulosi – dojmy, vzpomínky, zkušenosti, poznatky atd.

Takže v první fázi jde o vědomí, teprve až se něco uloží do podvědomí, může zpětně použít vědomě. Vybavíme i z podvědomí, proč třeba k tomu jedinci máme takový vztah atd

--
Písmo je vědomá stopa pohybu rukou, ale i „psaní mozkem“. . Je to tedy projev vědomých, později i nevědomých činností. Má určitý význam i obsah.

Nejdříve se je musíme vědomě naučit. Z toho vychází grafologie. Takže vědomá činnost ovlivňuje nevědomou v tom smyslu, že si ji ukládáme.

Ještě mě napadá psaní na klváesnici.

Klávesnici počítače je možné ovládat dvěma způsoby – vědomě pomocí paměti nebo hmatovou metodou pomocí podvědomí.

ivzez

Asi bude záležet na tom, s kým (míním profesně) člověk právě mluví. Někteří odborníci zastávají názor, že vědomí nemůže do podvědomí ukládat nic. Jiní mají názor podobný Vašemu.