Avatar uživatele
Stingo

Co to je za člověka?

Když jeho podpis má rozměry 7×2 cm? Připadá mi, že to musí být velice arogantní člověk, když jeho podpis zabere skoro čtvrt stránky papíru… Už jste se s tím někdy setkali?
Doplňuji:
no to by sedělo, ředitel megaloman a ještě bych dodala křupan.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, Andělé, johana 56, zzzzz, anonym před 3599 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Setkala jsem se s velkým písmem, ale člověk byl duševně postižený.

Nejen z vlastní zkušenosti, ale i podle grafologů mám ověřené, že pisatel velkého písma je člověk společenský, ambiciózní a také toužící po popularitě.

Z písma lze vyčíst i příznaky nervové choroby,. Jinak „píšeme“ mozkem, naše podvědomí je ovlivněné naším vědomím.

Četla jsem, že v některých zemích se před vstupem do zaměstnání dělá grafologický rozbor písma. Pod něj se dá zjistit pečlivost, úprava, logické myšlení atd.

Stručný přehled charakteristiky člověka v odkazu.
http://karinka28­.blog.cz/1210/cha­rakteristika-cloveka-podle-pisma-zakladni-grafologie

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nejednou, na to se zeptej grafologa. Možná trpí megalománií. Většinou jsem to zaregistroval u vedoucích pracovníků, nemyslím mistra, ved. úseku apod., ale ředitelé, starostové, tajemníci a jim podobné funkce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Nemusí být megaloman nebo psychicky nemocný. Třeba jenom hůř vidí a je zvyklý na velké písmo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Proč křupan? Neuvádíš, kde by se měl podepisovat a celkově, dělat grafologický rozpor jen pomoci velikosti podpisu je k smíchu, záleží, jestli píše skoseně, přes nějaký text, apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

je to kokot ..a kdo píše příliš malinká písmenka, je jen takový kokotek :o

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Setkávám se spíše s názorem,
že je naše vědomí ovlivňováno podvědomím,
aniž bychom si to uvědomavali …

před 3599 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Přece prostřednictvím našeho vědomí se ukládá do podvědomí. to, co se událo v minulosti.apod.

Vědomí – uvědomujeme si nejen sami sebe, své okolí, prostor a čas.

Podvědomí – obsahuje to, co se uložilo z našeho vědomí, tedy z minulosi – dojmy, vzpomínky, zkušenosti, poznatky atd.

Takže v první fázi jde o vědomí, teprve až se něco uloží do podvědomí, může zpětně použít vědomě. Vybavíme i z podvědomí, proč třeba k tomu jedinci máme takový vztah atd

--
Písmo je vědomá stopa pohybu rukou, ale i „psaní mozkem“. . Je to tedy projev vědomých, později i nevědomých činností. Má určitý význam i obsah.

Nejdříve se je musíme vědomě naučit. Z toho vychází grafologie. Takže vědomá činnost ovlivňuje nevědomou v tom smyslu, že si ji ukládáme.

Ještě mě napadá psaní na klváesnici.

Klávesnici počítače je možné ovládat dvěma způsoby – vědomě pomocí paměti nebo hmatovou metodou pomocí podvědomí.

před 3599 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Asi bude záležet na tom, s kým (míním profesně) člověk právě mluví. Někteří odborníci zastávají názor, že vědomí nemůže do podvědomí ukládat nic. Jiní mají názor podobný Vašemu.

před 3592 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek