hippeace

co to je WYSIWYG editor?

Doplňuji:
takže ve wysiwyg editoru nemusím používat značkovací jazyk?

Nejlepší odpověď
quentos

takový editor, který vám umožní vytisknout si přesně to, co vidíte na obrazovce. Z anglického What You See Is What You Get – doslova „co vidíte, to dostanete“. WYSIWYG např. NENÍ MS Excel, protože po vytištění neuvidíte buňky tabulky. Ale je jím třeba Word.

Další odpovědi
Michal Kole

Editor, kde nemusíš psát HTML a CSS kódem, ale píšeš a ovládáš to jako Word, takže ozančíš text, klikneš na ikonku B a hned máš text tučný a nemusíš psát <b></b>

Správně by se měl použít tag zvýraznění strong nebo <span class=„zvyraz­neni“>Text</span>

a pak v CSS to definovat
Doplňuji:
Většinou kód z těchto editorů je „na pozvracení“. Protože je vkládán editorem do textu „neinteligentně“

MacChill

editor html stránek:

Když program otevřete můžete v něm pracovat jako např. ve wordu. Obsahuje navíc funkce jako tvorba odkazů, které přesměrovávají na jinou stránku apod. NAkonci vygenerují html soubor který můžete použít jako WWW stránku.

ve WYSIWYG editorech lze dělat velmi pěkné internetové stránky, ale chce to trpělivost

mosoj

Jestli se nepletu tak v režimu wysiwyg při editaci vydíte skutečnost tak jak bude ve skutečnosti, třeba vytištěná.

arygnoc

editor z příšerným výsledným kódem – to podstatné tvoří cca 1/5 kódu, ostatní je balast.

ale pro neznalé kódovaní vhodný (rozuměj přístupný) editor.