mosoj

Co to je vodotisk na fotografii a jak se do té fotografie přidá ?

Doplňuji:
A není to voznak či obyčejně řečeno obrázek do obrázku nebo nápis do obrázku.

Nejlepší odpověď
huxa

jisté „logo“ zabraňující přivlastňovat cizí fotografii, většina fotografií na biolibu jej má- menší příklad
http://nd03.jxs­.cz/942/767/f2da05c05f_6­3813666_o2.jpg
přidává se přes různé fotoeditory, např. picasa, photofiltre, ..

Další odpovědi
Michal Kole

to je defakto druhý obrázek, ale se značne sníženou viditelností, který se vloží do původního obrázku.

V grafických programech se to nazývá vodoznak.

Dává se do něj např. logo fotobaky, či fotografa, aby si tak „podepsal“ svoje dílo a snáze jej identifikoval, že mu jej nekdo ukradl a vystavil na svém webu nebo prodal do fotobanky a vydělával na cizí práci

M.

Označení, spíš podpis fotografa, který má zabránit kopírování nebo cizí přivlastnění fotografie. :) Jednoduše programem, dá se to i v obyčejném Photoscape, photoshopu apod., ale jsou i programy přesně na vodotisky, tuším.
Jinak by měly být často co nejméně nápadné, aby to nekazilo dojem z fotky.

Hlada

Ach ta čeština.
Vodotisk je to, co se přidává do fotografie v editoru nebo do papíru, např. bankovního, jako bezpečnostní prvek.
Vodoznak je skleněná trubice, která ukazuje výšku hladiny v nějaké nádobě, např. kotli parní lokomotivy nebo cisterně fekálního vozu.

Sůwa

huxa – učíš se rychle, tak to má být -).

mosoj

  • vodoznak –

mosoj

Tak aby se to nepletlo ještě se to také nazývá průsvitka.
 http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pr%C5%AF­svitka