Co to je UMTS?

Nejlepší odpověď
panenka

UMTS: Universal Mobile Telecommunications System -je 3G systém standardu mobilních telefonů vyžívající standardně frekvenční spektrum od 1885 MHz do 2025 MHz nebo od 2110 MHz do 2200 MHz.UMTS: Universal Mobile Telecommunications System -je 3G systém standardu mobilních telefonů vyžívající standardně frekvenční spektrum od 1885 MHz do 2025 MHz nebo od 2110 MHz do 2200 MHz. Jeden kanál má přesně definovanou šířku 5 MHz. UMTS byl koncipován jako nástupník systému GSM. Označení pro mobilní sítě 3. generace umožňující vysokorychlostní přenos dat a nové multimediální funkce, například videohovory. Maximální rychlost je 384 kbps. UMTS používá pro přístup W-CDMA (Wideband Code Division Multiple Access) a je standardizován organizací 3GPP a je evropským standardem, který splňuje požadavky ITU IMT-2000 pro mobilní buňkové sítě třetí generace. Mnohonásobný přístup pomocí W-CDMA u UMTS může být dále kombinován s TDMA (Time Division Multiple Access) a FDMA (Frequency Division Multiple Access

Zdroj: http://clanky­.katalogmobilu­.cz/slovnik-pojmu-mobilni-telefony/1327-co-je-to-umts/

Další odpovědi
anonym

UMTS – Universal Mobile Telecommunication System

je 3G systém standardu mobilních telefonů. UMTS byl koncipován jako nástupník systému GSM.

více >>

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/U­niversal_Mobi­le_Telecommuni­cations_System

GangstaHelper

Technologie bezdrátové datové a hlasové komunikace pro mobilní telefony. Velmi známo jako 3G – 3. generace.

Nachází se ve většině telefonů už ve střední třídě. S příchodém této technologie je také vázán příchod video-hovorů, protože právě tato technologie umožňuje dostatečně rychlý OBOUSTRANNÝ přenos a to současně (příjem i odesílání najednou – tzv. full duplex).