tony2412

Co to je u krokoměru 2D, případně 3D sensor?

Jestli by to šlo polopaticky vysvětlit… 🙂 /// Ty kyvadélka a kuličky chápu, ale jak reaguje ten 3D sensor když ten krokoměr může být v kapse, batohu nebo zavěšen na krku, reaguje na otřesy nebo na co vlastně a jaký je rozdíl mezi 2D a 3D sensorem?

Odpovědi
Kepler

Starší krokoměry používaly k detekci kroku (houpání těla) olověnou kuličku, nebo kyvadélko + mechanické počitadlo. Současné přístroje využívají MEMS (Micro-Electro-Mechanical systems), mají vnitřní senzory a software k detekci a zaznamenání počtu kroků. Jsou přesnější. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Krokom%C4%9Br

mosoj

Přemýšlíš správně.
Klasický krokoměr měl kuličku, která se pohybovala při chůzi dopředu a dozadu. Tedy zaznamenával pohyb pouze dopředu a dozadu, po novu 2D. Proto aby krokoměr zaznamenal krok, byl třeba specifický pohyb při kroku a specifické umístění krokoměru. Při odlišném pohybu krok zaznamenán nebyl. Osobně jsem zkoušel a ihned zavrhl.
3D senzor bude vyhodnocovat ještě třetí pohyb ( nahoru, dolů nebo do stran). Přesnost snímání se tím určitě zvýší, ale výskyt falešných pohybů zcela nevyloučí. Myslím si, že spíše tento počet zvýší. 2D krokoměr nezaznamenával některé kroky. 3D krokoměr bude zřejmě zaznamenávat více falešných kroků. Zaznamená tedy určitý pohyb, který není krokem, jako krok. Hodně bude záležet na algoritmu vyhodnocování, ale přesné to nikdy nebude.