led

Co to je stav legislativní nouze

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) dnes vyhlásila stav legislativní nouze na dobu od 1. do 15. listopadu.

http://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/nemcova-vyhlasila-na-zacatek-listopadu-stav-legislativni-nouze/549061

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Stav legislativní nouze je takový stav, kdy se k přijetí zákona PS-PČR nevyžaduje jednotlivá čtení předkládaných zákonů a tyto jsou schvalovány ve zkráceném čtení.

Další odpovědi
hanulka11

Ve stavu legislativní nouze se vypouští takzvané první čtení, sněmovna může vynechat obecnou rozpravu a omezit dobu vystoupení poslanců. Třetí čtení pak může následovat bezprostředně po čtení druhém. To by podle vlády mohlo projednání zákonů urychlit tak, aby mohly začít platit od 1. ledna 2011

ReHu

To nevím, ale myslím, že tady máme již několik let legislativní krizi.
Jinak si nedovedu vysvětlit, že zločinci (všeho druhu) mají zelenou a normální lidi okrádají falešní i praví exekutoři i neoprávněně­. Např.