Kric.ouwner

Co to je "Spařování " ?

Zdravím , jen tak jsem si koupit Jáhly ( nikdy jsem to neměl ) a doporučení přípravy tam je že se to má spařit tak se ptám jestli by mi mohl někdo přesně definovat význam slova " Spařování " jak se to dělá , Dík za odpovědi..

Nejlepší odpověď
hanulka11

vařící vodou přelijeme jáhly/spaříme/ a pak přecedíme
zde máš návod
Při přípravě jídla jáhly nejdříve přebereme, propláchneme a pak na sítu je dvakrát, nebo ještě lépe třikrát, přelijeme vařící vodou. Když chceme, aby se nám rychleji uvařily, po spaření je ještě na několik hodin namočíme do studené vody a v téže vodě je pak vaříme. Při vaření nebo dušení dáváme 3 díly vody na 1 díl jáhel. Do vaření přidáváme trochu soli, i když se jáhly upravují na sladko. V tom případě je můžeme vařit také v mléku. Vaříme je doměkka, což představuje minimálně půl hodiny, ev. je ponecháváme ještě v teple pod pokličkou "dojít

Další odpovědi
elektrikář

Spaření je přelití horkou vodou, nebo potopení do horké vody třeba při loupání slupky z rajčat.