Miroslavst

Co to je sárí?

Asi nejtypičtějším „znamením“ Indky je (kromě jejího sárí, samozřejmě 🙂
V předešlé otázce, ale co to je to sárí?

Nejlepší odpověď
anonym

Sárí (hinsky साड़ी [saṛī], anglicky sari nebo saree) je svrchní ženský oděv, nošený na celém indickém subkontinetu; pozůstává z pruhu látky, obtočeného kolem těla. Materiály – hedvábí, bavlna, viskoza, polyester a různé směsi, např. cottonsilk. Samotné slovo pochází zřejmě ze sánskrtského výrazu sati, což znamená pruh látky.

Další odpovědi
panenka

Sárí je nejstarším tradičním oděvem (první zmínky pocházejí z doby před 5000 lety z indického eposu Mahábharata), který je dodnes běžně nošený nejen v Indii, ale také na Srí Lance, v Bangladéši nebo v Pákistánu. Své příznivce však nachází i v „západním“ světě, naši republiku nevyjímaje

Zdroj: http://www.ori­entalni-textil.com/Saree-Sari/