IBI05

Co to je Safari?

Chci se zeptat co to je Safari, a jsou nějaké druhy Safari ?
Myslela jsem že je to jako zoologická zahrada ale zaslechla jsem že jsou typy Sarafi kde se můžou zabíjet zvířata děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Safari neni jenom zoopark, ale i způsob lovu a několik dalších významů
Původně svahilským slovem safari jsou označovány různé pojmy:
safari (lov) – způsob lovu zvěře v Africe
safari park – typ zoologické zahrady s velkým volným výběhem pro více druhů zvířat
safari (oděv) – typ loveckého odění ve žlutozelených barvách
Safari (webový prohlížeč) – webový prohlížeč společnosti Apple
příjmení Behrang Safari (* 1985) – švédský fotbalista íránského původu

Zdroj: Wiki

Další odpovědi
marci1

Máte na mysli safari, která má význam- lovecká výprava v africké krajině. Movití turisté se zde opravdu zúčastňují zabíjení zvířat. Organizují to dodavatelé safari. Např. safari na zabití levharta stojí v Tanzánii cca 43 tisíc dolarů a jen méně než 5% jde vládě na ochranu zvířat.