Co to je PLC?

Jedná se o SW řízení technologií z naprogramovaných PLC panelů…ale co to vlastně je PLC, co tyto 3 písmena znamenají?

Odpovědi
GangstaHelper

Pravděpodobně >Programmable logic controller<, nebo-li Programovatelný logický automat.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pro­gramovateln%C3%BD_lo­gick%C3%BD_au­tomat

sidr

PLC není jeden kus, nejdřív je to centrála,tam se nahrává program, který někdo vytvoří, k centrále jsou pak připojeny na liště karty digitální vstupy a výstupy + analogové karty.Do těchto karet je pak připojeno to co je na stroji, nebo co to bude ovládat, ať jsou to různé typy snímačů ty jsou připojeny do vstupu na digitální kartě, pak třeba nějaké měřiče teploty ty jsou připjeny do analogové karty. Z výstupních karet je to většinou připojeno k nějakým stykačům, relé, vzduchovým elektroventilům apod. Když se do centrály nahraje jednoduchý program např. bezp.zařízení dáte za dveře světelný negovaný snímač s odrazkou, někdo do něj vleze zastíní se, v programu se rožne cesta až po setovaný výstup poplašného zařízení tak to začne houkat.Zase se v programu nadefinje něco čím to resetovat.třeba nějakým talíčtkem.Prostě PLCčkem jde ovládat a automatizovat naprosto všechno, jaký napíšete program nahrajete to do centrály a jedeto. Jenže náklady jsou celkem vysoké.