Co to je novolunní??

Popsat presne co je to novolunní

Nejlepší odpověď
panenka

„novoluní“ se vztahuje na astronomický jev stínu země naprosto zakrývající měsíc; lunární zatmění (zatmění měsíce). Tohle je nejtemnější typ noci. Novoluní(Nový měsíc) je nejtemnější období Bellina života.

Zdroj: http://stmiva­ni.wz.cz/info/faq/Na­zev_2.dilu_kni­hy.htm

Další odpovědi
bigbít

doplním…novolunní, někdy se říká jen „nov“, fáze Měsíce, při které není na obloze vidět, na naší straně v té době neozařuje Měsíc sluneční svit…

hanulka11

Já bych řekla, že je to úplněk
Doplňuji:
tak jsem tipla bohužel pravý opak