idevopdo

Co to je neviditelné neionizující záření?

Dnes jsem narazil u jednoho vysílače,nebo co to bylo na varování s touto cedulí- http://bezpecnostni-znaceni.bezpec­nostni-tabulky.cz/ne­viditelne-neionizujici-zareni_0204b.html nevíte někdo co to je a jaký to má účinky na člověka? -------- no a je to škodlivý?nebo jak dlouho musí být člověk vystavenej tomu záření aby to bylo škodlivý?

Nejlepší odpověď
gecco

Nízkoenergetické elmg. záření mimo λ 400–750 nm…
😉
Pomohlo ti to??
_____________­_____________
Obecně to škodlivý není…
Resp. – škodlivost není prokázána…
V konkrétním případě to škodlivé může být – ale chybí skoro všechny relevantní informace.
Pokud takový zářič nemáš ´na baráku´, nezabýval bych se tím…
😉

Další odpovědi
mosoj

Škodlivé je všechno elmag. záření, ale od určité úrovně.
Svého času vojáci obsluhující radary se nechávali ozářit radarem, před tím, než šli na vycházku. Prý je to na nějakou dobu sterilizovalo.