pifl

Co to je komponentní vstup či výstup u televizoru?

Nejlepší odpověď
briliant

komponentní vstup (Y/Pb/Pr) je to 3× CINCH a chová se to jako scart

Další odpovědi
radce

Jiný než analogový nebo anténní…

Michal Kole

nebo též 3 barevný RBG =R-Red-červená, B-blue-modrá, G-Green-zelená

cochee

Komponentní vstup/výstup/přenos je takový, u kterého se přenáší nějaké komponenty videosignálu po oddělených vodičích. Přestože do této definice zapadá i RGB, nebo digitální YCbCr, je zažitý úzus v komerční videotechnice takový, že řekne-li se komponentní, myslí se tím třívodičový systém podle analogového schématu YPbPr