honza19hk

Co to je Kádí ?

Mělo by to souviset s náboženstvím. Na Wiki o tom nic nepíší.Díky.

Nejlepší odpověď
hanulka11

možná ti toto pomůže
Kádí (arab.), kází (tur.), v islámu světský rozhodčí a soudce ve věcech zákona, náboženských, morálních, občanských i trestních. Původně byl jím chalífa sám, při rozšíření území islámu stanovil jimi své zástupce v provinciích. Nyní má každý větší správní okres (kazá) turecké říše
jako první instanci duchovní soud, složený z muftího, který dle zákona theoreticky případ soudní stanoví, načež vlastní soudce, kádí, rozsudek pronáší.

net.
Doplňuji:
M. – nikdo nejsme neomylný- to se přeci stane normálnímu člověku :D

Další odpovědi
M.

A důvod, proč se díváš JEN na Wikipedii? Tomu bych ani přesto nevěřila.

Islandský vůdce.
Doplňuji:
:D :: Už bych měla jít spát. *islámský.

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/ka­di