Rozamunda

co to je jednosměrná jízdenka ?

Nejlepší odpověď
anonym

Jízdenka ´vocaď tam´.
Jinou variantou jízdenky je zpáteční (´vocaď tam a zpět´), případně jízdenka časová, síťová, traťová…

Další odpovědi
annas

Jednosměrná vlaková jízdenka platí z jedné stanice do druhé. Platí
do 6.00 hod. druhého dne, pokud je vystavena na vzdálenost do 50 kilometrů
do 24.00 hod. druhého dne, pokud je vystavena na vzdálenost od 51 kilometrů

Jízdu je nutné nastoupit vlakem, který odjíždí podle jízdního řádu v první den platnosti jízdenky a ukončit nejpozději vlakem, který podle jízdního řádu dojede do cílové stanice před koncem platnosti jízdenky.

Dále je jízdenka zpáteční
Cestujete-li na zpáteční jízdenku, musíte nejprve cestovat směrem TAM a potom směrem ZPĚT. Jízda směrem TAM musí být nastoupena v první den platnosti jízdenky, jízda směrem ZPĚT kdykoliv v době platnosti jízdenky tak, aby jízda byla ukončena nejpozději vlakem, který podle jízdního řádu dojede do cílové stanice před koncem platnosti jízdenky.

Emefej

Že by to byla taková, která umožňuje jenom cestu jedním směrem?
Doplňuji:
Z bodu A do bodu B, nikoliv naopak.

Kelt

Je to jízdenka jedním směrem. Nastoupím na jednom místě a vystoupím, až kam dejede vlak, nebo vlaky, když musím přestupovat. Když pojedu z Prahy do Pardubic, je to jednosměrná jízdenka, když pojedu Praha pardubice a zpět, je to zpáteční jízdenka. Více u ww.cd.cz
Když jedu někam, odkud se nevrátím – například na střelecký souboj, je zbytečné si kupovat zpáteční jízdenku, ale jednosměrnou.