VioletMort

Co to je? Je to křen?

Koupili sme zahradu a je plna tohodle marastu.Ma to koreny metr do zeme tluste jako treba zazvor a voni i chutna jako kren.

Nejlepší odpověď
zjentek

Ne, to není křen. Tohle je křen>>>https:­//www.google.com/se­arch?q=k%C5%99­en&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­2ahUKEwibsvPHnZXwA­hUulYsKHeZYDBQQ_A­UoAXoECAEQAw&biw=1360­&bih=667

Další odpovědi
cochee

Kerhat je bršlice kozí noha, Aegopodium podagraria. Jelikož ji nejspíše nevyhubíte, stojí to totiž nezměrné úslilí, tak ji můžete i jíst, je celkem bohatá na vitamíny, použití jako brzký jarní zeleninový zdroj. Je známá i jako lék na dnu a ještě má i další využití.

Ametyst

My tomu plevelu říkáme kerhat. Jak se to skutečně jmenuje, nevím, ale králíci to milují.

Drap

I u nás se tomu říká kerhát. Je to snad nezničitelné. Omezit to jde stálým přerýváním a vybíráním. Stačí malý úlomek kořínku někde v hloubce a vyroste z toho další rostlina. Ani žádná chemie na to spolehlivě nefungovala.

Nassin

Křen to rozhodně není. To bude nějaký pýr.
Křen vypadá takto: https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/2/25/Kri­enas001.JPG

Alesh

Do křenu to má vizuálně hodně daleko…

Zdroj: http://www.zah­radnictviweis­s.cz/p/kren-selsky

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Já bršlici dávám do polévky. Listy a větší množství. Je to zadarmo a dobré. Kromě králíků to měla ráda i koza.

EKSOT123

A to je divné, protože předpokládám, že ta koza nevěděla, že se ta kytka jmenuje po ní. 🙂

Ametyst

Drap: Horší už je jenom svlačec. Toho se také nelze zbavit.

Nassin

… a bolševník, ten je taky klasa.