Co to je iPOD?

Prosím o vysvětlení, co to je iPod. Vůbec netuším o co jde. Jsem důchodkyně – s těmito vymoženostmi jsem se tudíž nesetkala v aktivním věku a nechci „umřít“ úplně hloupá.
Předem velmi děkuji za ochotu a trpělivost při vysvětlování.

Odpovědi
faktor82

iPod je malá krabička, která dokáže přehrávat na cestách (samozřejmě nejen na cestách) hudbu – to mají všechny iPody společné.

iPodů je více typů:
Shuffle – nemá displej, pouze přehrává hudbu, lze ovládat hlasem po stisku tlačítka
Nano – navíc umí přehrávat video, natáčet video, prohlížet si poznámky z počítače, hrát hry
Classic – neumí natáčet video, ale umí vše jako předchozí model s tím, že se do něj vejde podstatně víc věcí, je v něm o mnoho více místa
Touch – umí vše co model Nano (vyjma natáčení videa), ovládá se dotykem na displeji, je možné z něj přistupovat k internetu, lze na něm hrát hry a spouštět z něj kdejaké programy

romik01

Dobrý den.
ipod je přenosný hudební přehrávač na sluchátka od značky Apple.

Retko

Tady se muzete kouknout jak to vypada.

Zdroj: http://images­.google.cz/ima­ges?hl=cs&sou­rce=hp&q=iPOD&gbv=2&aq­=f&aqi=g10&aq­l=&oq=