Gami.Pet

Co to je investiční výstavba a jak to funguje?

Doplňuji:
Myslím z pohledu dlouhodobého majetku – v poznámkách máme uvedeno, že to je jeden ze způsobů pořízení dlouhodobého majetku. Díky.

Odpovědi
anonym

Nehledej v tom žádnou složitost – jde o to, že firma má vlastní kapitál a nebo použije výhodný úvěr (dotace…) a postaví si ´barák´, k jehož hodnotu se zvýší majetek firmy a který poté může využívat k vytváření zisku (nájem…).
Samozřejmě se takový ´barák´ nezaplatí ´do roka´(proto „dlohodobý“), ale obvykle nese vyšší zisky, než např. peníze na vkladech u bank.

zzzzz

To je jedna z maturitních otázek do veřejné správy:-)))

Je to to co se staví s účastí státu, za podpory státu, nebo EU.

Mnohdy jsou to i hypermarkety skryté za nějaké „kulturní“ centrum:-((( Třeba je v nich kino, nebo nějaký kulturní sál, a už je tam zájem státu:-(((

Dobrým příkladem je Ostravská Karolína.

Pepa25

http://www.oa­lib.cz/oskola/mod/bo­ok/view.php?id=1347

Typicky budovy, cesty, atd. je zapotřebí postavit – např. přes výdaje dodavatelům za stavební práce a souvztažně na pořízení dlouhodobého majetku. Po kolaudaci se převede na dlouhodobý hmotný majetek.