Co to je intelekt?

Nejlepší odpověď
poa.li

Je to míra schopnosti kombinovat dostupné informace za účelem dobrání se nějakého závěru… Myslím, že vzdělánís tím nemá co dělat – jen těch informací ke zpracování je více, takže závěry jsou rychlejší a přesnější..

Další odpovědi
anonym

naše iq,je to to co víme,umíme,jinak intelektuálové jsou lidé z vyšším vzděláním

hanulka11

už to tu bylo -čtěte
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-intelekt

Kukucz

Souhlasím s poa.li, jen bych rád upozornil na to, že intelekt a inteligence, i když spolu souvisí, jsou dvě rozdílné věci. Se vzděláním nemá vůbec nic společného. Samozřejmě lepších výsledků v jakémkoliv oboru dosahuje většinou člověk s vysokým intelektem i vzděláním, ale to je logické. Nikdy nestačí jen znalosti mít (tedy dobře si pamatovat), ale také je dokázat dobře využít.