Johnnisek

Co to je inflace?

Nejlepší odpověď
Kepler

Inflace je většinou ekonomů definována jako nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice v určitém časovém období. Ekvivalentně lze inflaci definovat jako snížení kupní síly peněz. Změnu cenové hladiny za určité období udává míra inflace, která se vypočítává jako poměr vybraného cenového indexu na konci a na začátku období. Nejpoužívanějšími cenovými indexy jsou index spotřebitelských cen, index cen výrobců a deflátor HDP.
Jako hvězdář nesmím opomenout, že je to i termín z oblasti kosmologie https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Inflace_(kos­mologie)
(wiki)

Další odpovědi
Lamalam

Je to opak deflace.

plebs

Že se mají důchodci lépe

mosoj

Keplere co ty všechno nejsi!