co to je hydropohon a hydromotor ?

Dobrý den,potřeboval bych vědět co to je hydropohon , k čemu slouží,a co to je hydromotor a k čemu slouží, jaký je mezi nimi rozdíl, děkuji za odpověď. Špitálský

Nejlepší odpověď
annas

Předchozí uživatel Vám vysvětlil princip hydropohonu. Našla jsem jednu stránku, na níž je uvedeno, kde se také hydropohon používá.
Dopravník šnekový s hydropohonem, vyrobený firmou TAURUS, spol. s r. o., Chrudim, je stroj určený pro dopravu sypkých neabrazivních materiálů. Materiál je dopravován pomocí šnekovice navařené na středové hřídeli, otáčející se ve šnekové skříni ve tvaru trubky.
Stroj je určen pro montáž do technologických celků pro přípravu krmných směsí pro zvířata a podobných průmyslových provozů, skládajících se ze skladovacích zařízení materiálů a následných technologických zařízení pro zpracování sypkých hmot.

Zdroj: http://www.taurus-sro.cz/editor/i­mage/produkty1_sou­bory/prospekt_snek­hydro.pdf

Další odpovědi
COVERENDER

Nenasel jsem definici,proto to znazornim na prikladu-hydropohon je zpusob pohonu kdy napr. clun pohanite specialnim druhem cerpadla. Proste ne klasicky motorem a vrtulkou ale čerpadlem a vodou. A popis i s obrázky hydromotoru jsou zde: www.hydraulic­s.cz/cz/vyroba/vy­roba-katalogovych-hydromotoru/zh-pl