masakrmen

Co to je H2S (dvojka je dolní index)

Co to je za kyselinu a jaké má vlastnosti?
P.S. Nechci žádný odkaz, jen jak to napíšete vi svími slovy.

Nejlepší odpověď
annas

H2S = Hydrogensulfid.
Sulfan (dříve sirovodík, H2S) je bezbarvý plyn. Může se tvořit rozkladem organického materiálu (např. při výrobě bioplynu, z něhož se často musí odstraňovat) a síranů při nedostatku kyslíku.
Sulfan je nejjednodušší sloučeninou síry s vodíkem. Je to také nejstálejší a nejdůležitější sloučenina těchto dvou prvků.
Sulfan je bezbarvý plyn zapáchájící po zkažených vejcích. Je těžší než vzduch a snadno se zkapalňuje. Je dobře rozpustný v různých kapalinách včetně vody a alkoholu. Rozpouštěním ve vodě vzniká kyselina sulfanová, dříve nazývaná sirovodíková. Její vzorec je stejný jako vzorec sulfanu. Je to slabá kyselina.

Podrobnosti si můžeš doplnit na stránce

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sul­fan

Další odpovědi
lukas.lukas

Je to hrozně moc páchnoucí látka !!!

_____________­_________________________

Říká se – H2S Smrdíš jako pes :D

chudst

Trivialnim nazvem je to sulfan ;) //edit.: hahaa, tak si jeste z chemie neco pamatuju XD //

  • bezbarvý plyn s charakteristickým zápachem po zkažených vejcích
  • hořlavá, lehce vznětlivá látka
  • dráždivé účinky způsobují záněty dýchacích cest a očních spojivek, možný též edém (otok) plic se zpožděním až dvou dnů
  • vdechnutí vysoké koncentrace může mít bleskový průběh se ztrátou vědomí, zástavou dechu a srdeční činnosti

Zdroj: http://www.zachran­ny-kruh.cz/mimorad­ne_udalosti/sul­fan_h2s.html

hippeace

ja mam este v sešite sirovodík