Co to je DOC nebo RTF?

Nejlepší odpověď
HOMER

Doc může být :

  • zkratka pro akademický titul docent
  • přípona souboru textových dokumentů programu Microsoft Word

RTF, zkratka za Rich Text Format, je Microsoftem vyvinutý, na platformě nezávislý formát souboru pro uložení textu, který obsahuje co největší množinu formátovacích příkazů. Vznikl v roce 1987. Pomocí tohoto formátu je obecně možné vyměňovat dokumenty mezi nejrůznějšími programy pro zpracování textu se zachováním vzhledu a formátu. Na rozdíl od většiny vlastních formátů souborů textových editorů je RTF čitelný i v prosté textové podobě, tedy jeho obsah vypadá jako zvláštní text ASCII, nikoliv jako změť nesmyslných znaků.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/RTF

Další odpovědi
mj81

Koncovka souboru vytvořeného v programu Microsoft Word.