zvonisek

Co to je ,,Cinema Pur"?

Nikde jsem to nemohla najít, ani v knihách, které mám.

Nejlepší odpověď
annas

Vysvětlení najdete v anglickém zdroji

https://filmscho­olrejects.com/the-pure-cinema-of-alfred-hitchcock-7159dea78af/

„Čistý film“ Alfreda Hitchcocka

Když se filmaři a další známí zmiňují o „čistém filmu“, mají na mysli filmy, které se při vyprávění do značné míry spoléhají na své snímky

Jde o filmy, které se snaží vytvořit své vlastní jazyk s nevyslovenou estetikou atd.

Jde o tzv. nenarativní film.

Nenarativní film je estetikou „pure cinema“. Nemluví o události ani s ní nesouvisí ať už jde událost skutečnou nebo imaginární“. Je to obvykle forma uměleckého filmu nebo experimentálního filmu , který není určený pro masovou zábavu.

atd.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Non-narrative_film

Další odpovědi
marci1

Cinéma Pur (francouzsky Čistý film) bylo avantgardní filmové hnutí, které vzniklo v Paříži ve 20. a 30. letech 20. století. Termín poprvé použil Henri Chomette, aby definoval kinematografii zaměřenou na čisté prvky filmu, jako je forma, pohyb, vizuální kompozice a rytmus, což se mu podařilo v krátkých filmech Reflets de lumiere et de vitesse (1925) a Cinq minutes de cinéma pur (1926). K hnutí patřila řada dadaistů, například Man Ray (Emak-Bakia, Návrat k rozumu), René Clair (), Fernand Léger (Ballet Mécanique), Marc Allegret, Jean Gremillon, Dudley Murphy a Marcel Duchamp (Anemic Cinema). 🙂

https://expci­nema.org/site/en/wi­ki/article/cin%C3%A­9ma-pur

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.