Co to je, či jsou „šmašle“ ?!

Hodně si pamatuji, navzdory skleróze, ale toto slovo jsem dnes četl poprvé!

Nejlepší odpověď
annas

Stejně tak. Ale napověděl chyrrý PSJC

šmašle, – kožišnický slang. kůže z nedonošeného telete n. jehněte, spratek.

V době okupace nařízení v Úředním listu.
Použití králičin, jehnětin, spratků (šmašle) jest pro jiné účely než pro zakázky branné moci zakázáno.

Další odpovědi
marci1

Šmašle

Tento materiál je získáván z kůže nenarozených jehňat. Jedná se o nejjemnější jehněčí kůži s vlasem. Nejlepší kvalita pochází z Nového Zélandu. Šmašle se používá u těch nejdražších rukavic s beránkem. Většinou je kůže používána obráceně, tedy lícová strana s chlupem je vevnitř rukavice, aby hřála. Obdobně se používají také ovčí kůže. Její pořizovací cena je nižší, ale chlup je oproti šmašli hrubší.

Funna

zajímavé odpovědi…a co je potom persián???

pusinka50

ad Funna: tuto máš co je persián:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­rakulsk%C3%A1_ov­ce