Spartaboy

Co to je Borg ze seriálu Star Trek a jak funguje jeho vědomí sama sebe?

Nejlepší odpověď
cochee

Žádné vědomí sama sebe. Všichni jedinci včetně jejich vědomí jsou podřízeni celku (úlu). Citace wiki: „Jedná se o kolektivní inteligenci s myslí jedince podřízenou společné mysli kolektivu.“ Heslo: „My jsme Borg“ (nikoliv: já jsem Borg).

Mimozemská humanoidní forma života zčásti na biologickém, zčásti na syntetickém mechanicko-kybernetickém základu. Borg nemají vlastní genom, nerozmnožují se, veškeré nové jedince získávají asimilací jiných humanoidních ras.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bor­gov%C3%A9