edeltrudak

Co to je Azyl?

Co je to azylový dům? 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Azyl – útočiště, útulek, chráněné místo
Azylový dům – dům, poskytující azyl cílové skupině (pro bezdomovce, týrané osoby, matky s dětmi…)

Další odpovědi
marci1

Azyl je prastarý nábožensko-právní institut a původně znamená útočiště, místo, kam se pronásledovaný člověk může uchýlit před pronásledovateli, protože ho tam chrání náboženská autorita.
V současnosti znamená termín „azylový dům“ místo pobytu pro potřebné, kteří se v něm cítí v bezpečí a klidu.

iceT

Azyl s velkým prvním písmenem je taky název jednoho hororového filmu.

bolak

http://www.you­tube.com/watch?v=PmZ-DL7swh4