co to je ančovička ?

ančovička je zřejmě ryba, ale nevím jaká

Nejlepší odpověď
annas

Ančovička, jinak také sardelka, je drobná ryba, vyskytuje se od Severního moře až po pobřeží Francie. Pravé ančovičky pocházejí pouze ze Středozemního moře. Tyto stříbrné rybky jsou velice oblíbené pro svou nezaměnitelnou chuť. Jemné maso je k dostání především ve formě filet. Jsou nakládány do olejových směsí s kořením, které ještě více podtrhuje jejich chuť.
P. S. Správný tvar je sardel obecná, nikoliv sardel obecný, jak uvádí Panenka.

Zdroj: http://www.sre­cepty.cz/ingre­dience/sardel­ka-ancovicka

Další odpovědi
panenka

ANČOVIČKA JE TO DROBNÁ RYBKA A V PŘÍRODĚ SE JÍ ŘÍKÁ SARDEL OBECNÝ