haunted

Co to je a k čemu to slouží ?

http://img20.a­llegroimg.pl/pho­tos/oryginal/16/90/53­/56/1690535635

Našel jsem to mezi starým železem. Délka je 60 cm a průměr je 2 cm.

Nejlepší odpověď
anonym

Svépomocné náhrady dnešních závitových tyčí.
Na jednom konci navařené matky, na druhé vyřezaný metrický závit.
Sloužily na závěsné kabelové trasy, VZT a podobné technologické rozvody v TZB (technická zařízení budov).
Dnes mají skoro větší hodnotu na váhu ve sběrně.
Díky masivním výkupům šrotu v Evropě před 8–10 lety pro teprve se rozvíjející čínský hutnický průmysl, rapidně stouply výkupní ceny.