zjentek

Co to bylo za alergii, když jsem jako dítě a teenager „natékal“ v kabinetu přírodopisu?

„Natekl“- stav, který by toto slovo mělo vyjádřit (i když asi nevyjadřuje), jsem zažíval výhradně ve zmiňovaných kabinetech, ať už na ZŠ či výše. Nikde jinde se mně to v životě nestalo. Stačilo mě vyslat pro vycpanou husu a bylo hotovo- zatáh jsem za kliku kabinetu, pobyl uvnitř ne déle než sekundy a než jsem vůbec sebral sovu, už to jelo- dušnost, slzavé oča, celej nateklej a celkový pocit na obulení… něco podobnýho jsem jako dítě prožil jen jednou na jiným místě a to když jsem lakem stříkal radiátory v zavřený garáži.

O jakou alergii asi mohlo jít?

Nejlepší odpověď
Drap

Těžko říct, mohlo to být na prach z peří, na nějaké stopové výpary nějaké konzervační látky, nebo na zvířecí prach. Bez testů to nikdo nedokáže určit.