Co to byla kisibelka ?

Doplňuji:
Chybička se vloudila.Pročítal jsem si z roku 1898 „Světozor“ a nějak se mi popletla písmenka.Doufám,že jsem neprovedl něco neskutečně zlého!

Nejlepší odpověď
hanulka11

Balón Kysibelka byl na Jubilejní výstavě poprvé vypuštěn 25. května 1891. Jeho vlastníkem byl podnikatel Maxmilián Wolf. Jednalo se o balón plněný svítiplynem, jeho objem činil 2000 m³. Nejprve fungoval pouze jako upoutaný balón, který byl na laně vypouštěn do výšky do 100 m (současně sloužil jako reklama na Mattoniho minerální vodu). Pod tlakem veřejnosti se Wolf rozhodl provést s ním i volný let. Ten proběhl 16. června 1891.

přiznám, že jsem věděla, že měl něco společného s minerálkou ,ale co …to jsem pohledala

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bal%C3%B3­n_Kysibelka

Další odpovědi
dědapetr

Kysibelka , dříve užívané jméno minerální vody, dnešní Mattoniho kyselka.
http://leccos­.com/index.php/clan­ky/kysibelka

anonym

Minerální pramen poděbradského typu zvaný Kysibelka (zkomolenina slova „kyselka“), v současnosti zpustlý, málo vydatný. Z osobní zkušenosti pamatuji že v období kolem roku 1980 se k prameni minerální vody sjížděli lidé a čepovali ji do kanystrů. To je ale s Y.

Zdroj: internet

arygnoc

jo, Kysibelka?

(když se budete ptát na nit a já vám opíšu nýt, asi spokojen nebudete.)

tom004

Nějaký druh ochucené minerální vody.Možná,že ne,ale tu vodu mi to připomíná.

baghira

Minerální voda, pojmenovaná podle obce Kysibl u Karlových Varů. Nyní Stružná, dříve Kysibl, ještě dříve Giesshübel, Geiβhübl.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Stru%C5%B­En%C3%A1