Co to byl Konstantinopolský koncil? Čeho se týkal?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Těch koncilů bylo více, který byl myšlen?

Další odpovědi
vagra

Roku 379 se stává Theodosius císařem Východní části římské říše. Theodosius byl zarytým zastáncem nikájského učení a rozhodl se jednou provždy vyřešit spor s heterodoxním arianismem.Na rok 381 svolává do hlavního města Konstantinopole církevní koncil. Koncilu se účastnilo 150 biskupů
Z tohoto koncilu vzešlo nejekumeničtější vyznání celého křesťanstva.
Na Východě se věřilo a věří, že Duch svatý vychází z otce skrze Syna.
Na Západě se naopak postupně zrodila víra, že Duch Svatý vychází z Otce i Syna.
Nejen tento problém, měl vyřešit Konstantinopolský koncil
Jeho závěry, jsou na zdroji

Zdroj: http://antika­.avonet.cz/ar­ticle.php?ID=2382