zjentek

Co to buchlo v Rusku?

Hloupá otázka, prosím neodpovídat. Totiž o tom tady nic nevíme, i když moudře mluvíme a to je taky určitá úroveň.

(Pry žádná radiace no hepry hepry japadam.)

Nejlepší odpověď
Kepler

Těžko říci, Rusové nikdy nic nepřiznali a tajili co nejdéle, ať to bylo za Brežněva, nebo za Putina. Jsou divní a hloupí. Nejsou informace, jen dohady, byť kvalifikované. Třeba se pokoušeli přinutit rakety létat na nějaké radioaktivní uhlí a selhal jim litinový kotel, nebo co.

Další odpovědi
mosoj

Keplere, špatně opisuješ. Stejně jako zde:
https://cz.sput­niknews.com/svet/20­19081310524611-fake-news-media-si-popletla-fotografie-jadernych-vybuchu-v-rusku/

Ametyst

Jde o pokusy s motorem, který nepohání spalované palivo, ale jaderná reakce. Ty pokusy už běží mnoho desetiletí. Z raket s určitým doletem by to udělalo raketu s téměř nekonečným doletem.

Pepa25

Velmi pravděpodobně Burevestnik (Буревестник), ruská experimentální řízená střela s jaderným pohodem a jadernou výzbrojí.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/9M730_Bure­vestnik