Avatar uživatele
iceT

Co teď?Je šance na úspěch?

Přítel se v zastavárně zhlédl v mobilním telefonu,tedy si ho koupil.Teď o pár hodin mi zkusil zavolat,a ejhle problém.V mobilu se ozvalo,že -tento přístroj je registrován\blo­kován na Policii jako kradený-.

Teď se do té zastavárny nedostanu,je zavřeno.Ráno to chceme jít vyřešit po dobrém,jestli nám ho vymění nebo vrátí peníze,problémem je ovšem to,že nemám paragon nebo doklad o koupi,ale byli jsme tam tři lidi,takže svědky máme.
Pokud neuspějeme,jdeme na Policii sami i když budeme riskovat ztrátu peněz,ale v životě se dá přijít i o víc,než jen o pár stovek.
Do zastaváren chodíme nakupovat často a nikdy jsme problémy neměli.
Jak to vůbec funguje-když někdo ukrade mobil,okradený to nahlásí,telefon je nějak bloknutý nebo něco a jiný si ho nevědomky koupí(třeba v té zastavárně)a začne ten mobil používat?To se někde rozbliká světýlko,a policisté přijedou přímo k ukradenému telefonu?Vím,že solidní zastavárník by měl od každé věci chtít papíry nebo alespoň doklad o koupi,k telefonu i nabíječku,aby věc vzal do zástavy nebo do komise.
Doplňuji:
Pan zastavárník se ukázal jako solidní obchodník-mobil si vzal zpět a vrátil peníze,s tím že sám na policii zavolá a vyřeší si to a ještě se omluvil.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: iceT

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Andělé, Kerberus, hanny 2, anonym, fcoop, tatanka, iwrana před 4575 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Bude nejlepší, pokud hned zítra zajdete k tomu zastavárníkovi a požádáte jej o vrácení peněz a pohrozit mu ČOIkou. Pokud vám peníze nevrátí, tak zajít na policii, nahlásit jim to a drat se o své peníze

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Mám takový dojem, že pokud to nevezme na sebe zástavárna přijdete o mobil i o peníze.

Můj známý takto koupil v bazaru kradené auto.
Přišel o auto i peníze. Jestli se peněz nějak domohl nevím odstěhoval se.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
solo

Ahoj, tim, ze nemate ze vcerejsiho nakupu doklad se Vam situace dost zkomplikovala. Lze rici, ze ted zalezi ciste a pouze na prodejci v zastavarne. Z logiky veci si myslim, ze Vas vyhodi – svedci nesvedci, protoze ke kradenemu mobilu se bude hlasit jen velmi tezko. Prodejce ma povinnost prodat funkcni mobil, pripadne nedostatky Vam musi predem nahlasit. Pokud Vam prodal mobil s tim, ze je bezne funkcni, pak se jedna z jeho strany o podvod. Pokud ale nemate paragon, na PCR Vas urcite vyhodi. Jinak to funguje nasledne: ukradeny telefon se nahlasi operatorovi a ten jej dle vyrobniho cisla zablokuje. PCR se tomu nevenuje, pokud cena neni vyssi nez u prestupku, tedy nad 5.000…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

tak to jste měli štěstí…možná si ti dva jdou na ruku … ten co mu zboží dodává a on je zkouší prodat.....někdo by to třeba vrátit nešel
a s tou pilcií to byla jen takové …aby se neřeklo........

já už prostě takovým obchodům nevěřím
Doplňuji:
oprava-
s tou policií …ne pilcií

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rosinka

To je fajn,že to dobře dopadlo! Možná vám přijdu divná, ale já radím – v zástavárnách věci nekupovat. Ty věci mají špatnou energii,lpí na nich často těžká emocionální historie a vůbec energeticky všecko možné špatné. Když už koupíte, aspoň energeticky očistěte, jak jen nejlíp umíte. Protože vám to může přinést různé nechtěné zážitky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek