iceT

Co teď?Je šance na úspěch?

Přítel se v zastavárně zhlédl v mobilním telefonu,tedy si ho koupil.Teď o pár hodin mi zkusil zavolat,a ejhle problém.V mobilu se ozvalo,že -tento přístroj je registrován\blo­kován na Policii jako kradený-.

Teď se do té zastavárny nedostanu,je zavřeno.Ráno to chceme jít vyřešit po dobrém,jestli nám ho vymění nebo vrátí peníze,problémem je ovšem to,že nemám paragon nebo doklad o koupi,ale byli jsme tam tři lidi,takže svědky máme.
Pokud neuspějeme,jdeme na Policii sami i když budeme riskovat ztrátu peněz,ale v životě se dá přijít i o víc,než jen o pár stovek.
Do zastaváren chodíme nakupovat často a nikdy jsme problémy neměli.
Jak to vůbec funguje-když někdo ukrade mobil,okradený to nahlásí,telefon je nějak bloknutý nebo něco a jiný si ho nevědomky koupí(třeba v té zastavárně)a začne ten mobil používat?To se někde rozbliká světýlko,a policisté přijedou přímo k ukradenému telefonu?Vím,že solidní zastavárník by měl od každé věci chtít papíry nebo alespoň doklad o koupi,k telefonu i nabíječku,aby věc vzal do zástavy nebo do komise.
Doplňuji:
Pan zastavárník se ukázal jako solidní obchodník-mobil si vzal zpět a vrátil peníze,s tím že sám na policii zavolá a vyřeší si to a ještě se omluvil.

Nejlepší odpověď
anonym

Bude nejlepší, pokud hned zítra zajdete k tomu zastavárníkovi a požádáte jej o vrácení peněz a pohrozit mu ČOIkou. Pokud vám peníze nevrátí, tak zajít na policii, nahlásit jim to a drat se o své peníze

Další odpovědi
mosoj

Mám takový dojem, že pokud to nevezme na sebe zástavárna přijdete o mobil i o peníze.

Můj známý takto koupil v bazaru kradené auto.
Přišel o auto i peníze. Jestli se peněz nějak domohl nevím odstěhoval se.

solo

Ahoj, tim, ze nemate ze vcerejsiho nakupu doklad se Vam situace dost zkomplikovala. Lze rici, ze ted zalezi ciste a pouze na prodejci v zastavarne. Z logiky veci si myslim, ze Vas vyhodi – svedci nesvedci, protoze ke kradenemu mobilu se bude hlasit jen velmi tezko. Prodejce ma povinnost prodat funkcni mobil, pripadne nedostatky Vam musi predem nahlasit. Pokud Vam prodal mobil s tim, ze je bezne funkcni, pak se jedna z jeho strany o podvod. Pokud ale nemate paragon, na PCR Vas urcite vyhodi. Jinak to funguje nasledne: ukradeny telefon se nahlasi operatorovi a ten jej dle vyrobniho cisla zablokuje. PCR se tomu nevenuje, pokud cena neni vyssi nez u prestupku, tedy nad 5.000…

hanulka11

tak to jste měli štěstí…možná si ti dva jdou na ruku … ten co mu zboží dodává a on je zkouší prodat.....někdo by to třeba vrátit nešel
a s tou pilcií to byla jen takové …aby se neřeklo........

já už prostě takovým obchodům nevěřím
Doplňuji:
oprava-
s tou policií …ne pilcií

rosinka

To je fajn,že to dobře dopadlo! Možná vám přijdu divná, ale já radím – v zástavárnách věci nekupovat. Ty věci mají špatnou energii,lpí na nich často těžká emocionální historie a vůbec energeticky všecko možné špatné. Když už koupíte, aspoň energeticky očistěte, jak jen nejlíp umíte. Protože vám to může přinést různé nechtěné zážitky.